Beatles’ın Şehri Liverpool’da…

Bayram’da yaptığım iş ile ilgili bir fuara katılmak için Liverpool’a gittim. Geçtiğimiz yılda aynı sebepler Glasgow’a gitmiştim. Liverpool’un güzel bir şehir olduğunu ve aynı zamanda da Beatles’ın doğduğu şehir olduğunu biliyordum. Fazla eğlenceli olmasa da özellikle Dock adı verilen liman bölgesi gerçekten güzel. Şehirde yürüdüğünüz her adımda Beatles etkisini hissetmeniz mümkün. İlk sahneye çıktıkları bar, evleri, heykelleri, müzeleri ve mağazaları. Beatles ile yatıp Beatles ile kalkılıyor Liverpool’da.

Sabah Kahvesi
Sabah Kahvesi
İlk Gün
İlk Gün
St. George's Hall
St. George’s Hall

Peki başka neler yapılabilir bu şehirde? Ben en çok alışveriş kısmını beğendim. Çok güzel mağazalar ve markalar yer alıyor Liverpool’da . Alışveriş kısmı ile ilgili de bir yazı yazacağım.

The Beatles Story
The Beatles Story
Beatles Hatırası
Beatles Hatırası
Albert Dock
Albert Dock

Bir sürü de müze var bu İngiliz şehrinde. Tate Museum, History Museum, Maritime Museum ve Liverpool Musueum gibi bir sürü alternatif var. Mersey nehri üzerinde feribot turu yapmak da olmazsa olmazlar arasında.

İlkay ile Albert Dock'ta
İlkay ile Albert Dock’ta
İkinci Gün
İkinci Gün
Cavern Club
Cavern Club

Ayrıca dünyanın her yerinden lezzetler de Liverpool’un yeme içme dünyasını oluşturuyor. Tadindaseyahat.com da bunlardan uzun uzun bahsedeceğim. Eylül ortasında 4 gün geçirdiğim Liverpool’a ilk gittiğim gün hava hafif çiseli, ikinci gün aşırı sıcak, üçüncü gün kapalı ve hatta sisli, ayrıldığım gün ise yağmurlu bir hava vardı. Nede olsa İngiltere’nin havasına hiç belli olmaz. O yüzden giderken bavulumu çok doldurmak zorunda kaldım. Aslında çok pişman oldum sonradan çünkü oradaki kıyafetleri görünce ne gerek vardı diye hayıflandım…

 

Written By
More from Gürhan Kara

Cape Town Koyları…

Cape Town ‘a Mart ayı gibi giderseniz orasının sonbahar başlangıcına denk gelirsiniz....
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *