LC Waikiki, Mariano Divaio ve Sonbahar Koleksiyonu Lansmanı

Markalar ve Bloggerların işbirliği artık her alanda karşımıza çıkıyor. En çok da modada. Bunun en son örneği LC Waikiki’nin dünyanın en çok tanınan erkek bloggerlarından olan Mariano Divaio ile Sonbahar-Kış koleksiyonu için yaptığı işbirliği.

Lansman için hazırlanan görsel çok güzeldi
Lansman için hazırlanan görsel çok güzeldi

Mariano Divaio instagram’da 5 milyon takipçisi (@marianodivaio) olan erkek moda bloggerı. Hatta bu işin öncülerinden. Dünyanın birçok markası ile ürün tanıtımı konusunda çalışmalar yapıyor. LC Waikiki de Türkiye’nin en büyük perakende zinciri. Sonbahar-Kış sezonu için markanın yüzü olarak Mariano ile çalışmaya karar vermişler. Hatta Berlin’de bir reklam filmi de çekilmiş. Markanın tüm görsel ilanlarında da ünlü bloggerı görmek mümkün.

Mariano Divaio reklam filmi çekiminde
Mariano Divaio reklam filmi çekiminde

İşte bu işbirliği vesilesi ile dün, Mariano Divaio’nun da katıldığı bir Sonbahar-Kış koleksiyonu lansmanı düzenlendi. Lansmanın düzenlendiği yer dikkat çekici. Daha önce bu tür organizsyonlar için hiç akla gelmemiş bir mekan olan İstanbul Modern Müzesi. Bunun sebebi ise LC Waikiki’nin yine bir başka başarılı projesi olan Genç Salı. 1 yıl boyunca marka Salı günleri müzenin gençler tarafından ücretsiz gezilebilmesi için sponsor oldu. Markanın genç nüfusa verdiği önemi çok iyi anlatan bir sosyal sorumluluk projesi.

Oylum Talu lansmanın sunucusuydu
Oylum Talu lansmanın sunucusuydu
Açılışta yapılan dans gösterisi
Açılışta yapılan dans gösterisi

Lansman önce LC Waikiki’nin Berlin’de Mariano ile çektiği “Şehir Seni Özledi” reklam filminin kamera arkası ile başladı. Sonrasında LC Waikiki Üründen Sorumlu Genel Müdürü Maria Comfort markanın yeni koleksiyonu ve hedefleri hakkında bilgi verdi. En son da Mariano Divaio sahneye çıktı ve Oylum Talu’nun sorularını cevapladı. Başarı öyküsünden, marka hakkındaki düşüncelerinden ve yeni koleksiyondan favori parçaları ile ilgili görüşlerinden bahsetti. Daha sonra izleyicilerin sorularını cevapladı.

Mariano Divaio & Maria Comfort
Mariano Divaio & Maria Comfort

Sohbet sırasında ben de bir soru sordum. Ama sorum Maria Comfort’a oldu. Blogger ve Marka işbirliklerinin devam edip etmeyeceğini ve neden reklam çalışması için bir celebrity değilde blogger tercih ettiklerini sordum. Cevabı bloggerların daha gerçekçi olduğunu ve sayede ürünlerini müşterileriyle çok daha kolay buluşturabildiklerini düşündükleri için blogger ile çalışmayı tercih ettiklerini ve bundan sonrası içinde bu tarz çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Yeni sezon kıyafetleri
Yeni sezon kıyafetleri

Peki LC Waikiki Sonbaha-Kış koleksiyonunda erkekler için neler tasarlanmış?

İki farklı koleksiyon çalışılmış. Biri siyah, antrasit, gri ve ekrunun pastel renklerle birleştiği, minimalizm ve insan doğasının yalnızlığını anlatan koleksiyon, diğeri Elemental adlı koleksiyon, diğeri ise sadeliğin hakim olduğu,triko ve örme blazer ceketlerle şıklığın yaratıldığı Remaster adlı koleksiyon. Slogan baskılar, komuflaj, skinny pantalonlar ve fermuar detayları da koleksiyon da ağırlıkla yer alıyor…

Yeni sezon kıyafetleri
Yeni sezon kıyafetleri
Written By
More from Gürhan Kara

Thailand Adventure With Mosafer!

I was a little worried while I getting prepared for my Thailand...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *