Liverpool’dan neler aldım?

Geçtiğimiz ay gittiğim Liverpool benim için tam bir alışveriş cennetiydi. Çünkü beğendiğim tüm markalar vardı ve hepsi Londra’ya göre son daha sakin ve düzenliydi. Londra’da kalabalıktan alışveriş yapmanın imkanı yok!

River Island, Top Man, Forever 21 Men, Primark, Fred Perry, Reiss, Ben Sherman ve dahası… Üstelik kimisinde indirim de vardı. Malesef Türk pazarından yıllar önce River Island, bu yaz ise Top Shop ve Top Man çıktı. Aslına bakıcak olursak ben Türkiye’deki mağazalarında Londra’daki çeşitliliği hiç göremiyordum. Çok daha klasik parçalar satılıyordu. Yine de zaman zaman girip birkaç şey alıyordum.

En sevdiğim mağazalardan Urban Outfitters
En sevdiğim mağazalardan Urban Outfitters
Liverpool'da
Liverpool’da

Forever 21, Primark ve Reiss zaten henüz Türk pazarına giriş yapmadı. Primark ise inanılmaz bir yer. Herşey çok uygun fiyata satılıyor. Londra’daki mağazası arı kovanı gibi. Liverpool’daki de kalabalıktı ama en azından rahatça alışveriş yapabildim. Kendime çok rahat füme rengi strecth slim bir jean aldım. Hem de 10 pound’a yani 33 TL’ye. Bir de 4 pound’a deri bir şapka aldım. 3 pound’a da kamuflaj desen bir şemsiye. Primark ürün çeşitliliği bakımından da şahane…

Forever 21 Tshirt, Primark şapka
Forever 21 Tshirt, Primark şapka

Forever 21’dan ise kolları ve bel kısmı siyah olan kemik rengi bir t-shirt ile siyah uzun kollu ve cepli bir t-shirt ve bir de kamuflaj mont aldım.

Forever 21 montum ve LCW'nin hediyesi olan jean ve triko Takılar Topman
Forever 21 montum ve LCW’nin hediyesi olan jean ve triko Takılar Topman

Sıra geldi River Island’a. Burada kendimi kaybettim diyebilirim. Ayakkabılarını çok beğendim. Özellikle siyah süet mokasenleri ama malesef onları tekrar dönüp almayı planlarken vaktim kalmadığı için alamadım. Ama biri beyaz biri bordo, yakası cepli iki basic t-shirt ile haki bir sırt çantası ile kolye ve bileklikler aldım. Bir de uzun kollu bordo sweatshirt. İçi yumuşacık!

River Island
River Island

Top Man’de kendimi neredeyse kaybediyordum. Özellikle aksesuarlara ve ayakkabı modellerine bayılıyorum markanın. Aksesuar ihtiyaçlarımın çoğunu buradan aldım. Aldığım dore papyonu kuzenimin düğününde giydim ve inanılmaz iltifatlar aldım!

Top Man'den aldığım kolye
Top Man’den aldığım kolye

20160913_100533

Papyonum
Papyonum
Topman Ayakkabı, Beatles Gözlük ve Topman papyon
Topman Ayakkabı, Beatles Gözlük ve Topman papyon
Botlar ve şapka Topman
Botlar ve şapka Topman

Uzun zamandır aradığım melon şapkaya da burada rastladım. Hiç düşünmeden hemen siyah renginden aldım. Küba topuklu botlardan siyah süet olanlarından bir tane, bir de ızgaralı mokasen tipi ayakkabılardan sarı süet olanlarından alıp alışverişi tamamladım. (Bana kalsa devam ederdim ama arkadaşım çok sıkıldı)

Top Man
Top Man
Top Man
Top Man
Top Man
Top Man
Tam Tadında Seyahatlik Gömlek
Tam Tadında Seyahatlik Gömlek

Amerika’dan sonra sanırım en keyifli alışveriş rotası benim için İngiltere. Çünkü markaları benim tarzımla çok örtüşüyor! Bir sonraki seyahatimi iple çekiyorum!

 

Written By
More from Gürhan Kara

Diageo Barmenclub Masters yarışması…

Geçtiğimiz günlerde çok farklı bir yarışmayı izlemeye gittim. Miksolojist yarışması yani Türkiye’nin...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *