Adidas Future House Karaköy’de!

Adidas’dan ilginç bir haber geldi. Karaköy’de sadece 12 Kasım’a kadar açık kalacak bir mekan açmış. Burada Adidas Originals ruhunu yansıtacak etkinliklere imza atacaklarmış. Merak ettim hemen futurehouse.zeroistanbul.com/ adresine girerek neler varmış bir göz attım. Etkinliklerini şu şekilde sınıflandırmışlar;

FUTURE HOUSE programı dört ana konsepten oluşuyor:

Remember the Future: Yeni medya alanında çalışmalar yapan Fransız-Japon sanatçı ikilisi NONOTAK’ın mekana özel bir yerleştirmesi FUTURE HOUSE’a geliyor. İllüstratör Noemi Schipfer ve müzisyen & mimar Takami Nakamoto’dan oluşan ikili, bugün dünyanın en önemli audio-visual sanatçıları arasında gösteriliyor. NONOTAK’ın Tokyo’dan Litvanya’ya birçok ülkedeki önemli galerilerde sergilenen işi Daydream, FUTURE HOUSE’a özel ‘Geçmişi Hatırla’ temalı versiyonuyla sergilenecek.

Take Over: Bünyelerindeki önemli isimler ile İstanbul hip hop ve elektronik müzik sahnesinin geleceğini belirleyen, İstanbul’un en önemli kolektifleri, Cumartesi günleri FUTURE HOUSE sahnesini ele geçirecek. Sahne alacak isimler arasında Kaan Düzarat’ın önderliğinde kurulmuş DJ kolektifi Vesvese, İstanbul’un vizyoner ve genç isimlerinden oluşan, kendi takipçi kitlesini yaratmış Blacktrick, enerjik canlı performansları ile dikkat çeken M4NM ve beat temelli müzik sahnesinin yaratıcı isimlerini bünyesinde toplayan Tektosag var.

Past Empowers Future: FUTURE HOUSE, her Cumartesi, dans, müzik, sanat ve moda üzerinden kendi geleceklerini yaratan genç isimlere, ilhamlarını paylaşma imkanı sağlayan bir etkinlikler dizisine ev sahipliği yapacak. Atölyeler ve sohbetler, alanlarında önemli başarılara imza atmış genç yaratıcıların katılımcılar ile beraber, geleceği deneyimlemelerini sağlayacak. Şehirli ve genç ruhu yakaladığı parti fotoğrafları ile ünlenen Tchane Okuyan, ünü İstanbul sokaklarını aşıp New York’a taşan grafiti sanatçısı Leo Lunatic, dövme desenleri ile uluslararası bir ün kazanan Biçem Şinik ve “gelenekselden ilham alıp geleceği tasarlıyorum” diyen Zeynep Tosun gibi isimler ‘Gelecek Gücünü Geçmişten Alıyor’ temalı bu etkinlikler dizisinde yer alacak isimler arasında.

Future Sounds: FUTURE SOUNDS her Çarşamba akşamı, geçmişi yeniden yaratıp, geleceği müzik ile sahiplenen lokal isimlerin performanslarına sahne olacak. Zero İstanbul’un küratörlüğünü üstlendiği Future Sounds akşamlarında, İstanbul alternatif müzik sahnesinin parlayan isimlerinden DJ setler ve canlı konserler var. Programda yer alacak isimler arasında, geleneksel ve gelecek arasında kurduğu sözel ve duyusal bağlarla bilinen Gaye Su Akyol, Hamburglu plak şirketi Denovali’den çıkan son albümü ‘’Bastards’’ ile Avrupa’da da bilinen bir isim haline gelen Ah! Kosmos, sarkastik ve melankolik stilleriyle ilgi çeken Jakuzi, tiril tiril rock’n roll melodileriyle insanı başka yerlere götüren Palmiyeler ve yeni EP’sinde elektronikaya sıcak akustik öğeler ekleyen Islandman var.

Future House Programı
Future House Programı
Adidas Future
Adidas Future
Adidas Future House
Adidas Future House
Written By
More from Gürhan Kara

H&M’in yeni partneri Kenzo!

H&M her yıl bir moda devi ile gerçekleştirdiği ve çok ses getiren...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *